See oli aastal 2008 kui Vancouveri Eesti Seltsi Juhatuse poolt välja pakutud idee osta Mäeotsale uus maja sai erakorralisel istungil 54 poolt häält ja 4 vastu häält. Senine maja oli elamiseks kõlbmatu ning uue rentniku või hooldaja saamine oli võimatu seniste tingimustega. Selts valis algkomitee kes hakkas selle projekti elluviimiseks plaane pidama.

 

{gallery}maeotsa/vanamaja:160:160:0:0{/gallery}

Sisuliselt lihtne idee osta uus Mobile Home polnud siiski nii kerge nagu alguses oli plaanitud. Tuli palju komistuskive ette, millest möödaminek osutus keerulisemaks kui arvati. Kõik mis senini oli Mäeotsal tehtud, näiteks elekter ja kanalisatsioon, olid oma aja ära elanud ning ehitusloa saamine oli välistatud ilma põhjaliku ümberehituseta.

 

Kuna bioloogiline WC ei olnud otstarbeline tuli tulevikule mõeldes vastu võtta otsus ehitada septic field mis tagaks majast tuleva reovee puhastuse. Missioni linnavalitsuse planeerimis kavadest selgus , et Silverdale regioon kus asub ka VES maatükk, ei saa kommunikatsioone (vesi ja kanalisatsioon) sisse mitte nii pea ....

 

Järgmine takistus oli elekter. Senised elektri postid olid nii vanad ja mädanenud, et ükski meeter uut "duct tape" või uut tugiposti poleks enam aidanud. Ka juhtmed olid vanad ja rabedad mis tegi kogu situatsiooni veelgi lootusetumaks.

 

Ettevalmistus tööd elektri projektiga algasid suure kraavi kaevamisega Tare ja vana maja vahel mis tuli meeteri sügavune ja saja meetri pikkune. Nüüdseks on paika pandud veetoru, telefoni kaabel ja ka uus elektri kaabel mis kannatab 125A koormust vana 60A asemel. Kõik need ettevõtmised toimusid vabatahtlike lahke abina talgute korras.

 

Maa alale sisse tulev elekter sai ka uued postid ja uued traadid. Nüüd saab VES natukene kergemini hingata kuna kõik on tehtud tänapäeva standarditele tuginedes.

 

Mobile Home ostuks sai valitud mitmete valmistajate vahel. VES pidas sobivaks umbes 950 ruutjala suurust maja. Uue maja ostu leping sõlmiti Aprilli kuus 2009. Selleks ajaks oli juba maja alune plats valmis valatud ning ka uus sõidu tee sisse sillutatud. Siis saabus ajalooline hetk kui kaua oodatud maja transporditi Kelownast Mäeotsale!

 

Paika panek tundus alguses lihtne, vea autoga kohale ja tagurda platsile ja valmis! Kuid ka siin tuli takistus ületada. Nimelt osutus maapind kevadiselt pehmeks ja sisse sõidu tee keeras liiga väikese nurga all. Tuli kohale tuua suur ekskavaator mis oma laiade lintidega ettevaatlikult sõites tegi minimaaleid kahjustusi rohupinnale. Lõppkokkuvõttes uue maja paika panek õnnestus väga hästi.

 

Maja projekt hakkab valmis saama. Paigalduse saab lugeda lõppenuks, sest propaan, vesi, ja kanalisatsioon ning elekter on nüüdseks ühendatud. Jäävad veel vundamendi kinni katmine ja
muidugi haljastus tööd.

 

Vancouveri Eesti Selts tahab tänada kõikki abilisi ja kaasa aitajaid nende tundide eest mis sellesse projekti oli annetatud.

 

Vancouveri Eesti Selts tahab ka tänada kõiki kontraktoreid proffesionaalse abi eest.

 

{gallery}maeotsa/uusmaja:160:160:0:0{/gallery}